چیدمان ویترین اینستاگرام، چند فکر کوتاه برای برندها

فعالیت در اینستاگرام بخش جدایی ناپذیر فعالیتهای دیجیتال برندهاست. اینستاگرام ویترینی است که می توانید هر چه می­‌خواهید در آن نمایش دهید. آنچه در این ویترین به نمایش می­‌گذارید تصویر شما را به صورت مستمر در ذهن مخاطبانتان تعریف می کند. پس باید کمی حرفه‌­ای رفتار کنید.

 

فکر اول: نوشن Bio مناسب

به محض ساختن یک پروفایل business  ماموریت شما آغاز می شود. حالا باید خودتان را در چند جمله‌­ی کوتاه به بهترین شکل ممکن معرفی کنید. لوگوی برند معمولا بهترین انتخاب برای عکس پروفایل است.

Bio اولین چیزی است که مخاطب به محض ورود به صفحه‌ی شما با آن مواجه می­‌شود پس بهتر است به روشنی فعالیت اصلی برندتان را شرح دهد.  Bio  را کوتاه بنویسید؛ بین ۱۴۰-۱۶۰ کاراکتر!

لحن نوشته را متناسب با هویت برند انتخاب کنید، اما فراموش نکنید که اینستاگرام یک شبکه­­‌ی اجتماعی سرگرم­‌کننده است. لازم نیست بیش از حد اطو­کشیده باشید. بررسی­ها نشان می­‌دهند که استفاده از ایموجی باعث جذابتر شدن پروفایل برای مخاطبین می­شود اما تا جایی که می­توانید از هشتگ استفاده نکنید.

یک جمله در مورد روحیه­‌ی کلی کمپانی­تان، چیزی که به آن اعتقاد دارید، صفتی که به آن شناخته می شوید یا چشم­‌انداز برندتان بنویسید. و در آخر هم وب­سایت یا دیگر کانال­های ارتباطی تان را قرار دهید.

فکر دوم:  ساخت پالت رنگ

برای ساختن یک صفحه­‌ی اینستاگرام جذاب که عموما مبتنی بر محتوای بصری است اولین کاری که بهتر است بکنید انتخاب یک پالت رنگ است. برای صفحه­‌تان ۴یا ۵ رنگ اصلی انتخاب کنید و  سعی کنید به آنها وفادار بمانید. پالت رنگی، رنگهایی است که وقتی مخاطب به صفحه­‌ی شما سر می­زند مکررا با آنها مواجه خواهد شد.

 

اکثر پالت­های رنگی از طبیعت الهام گرفته‌­اند. معمولا ترکیبی از یکی دو رنگ پر سر و صدا با چند رنگ خجالتی تر یا خنثی یک پالت خوب را می سازند. برای ساختن پالت رنگی صفحه‌ی اینستاگرامتان می توانید از رنگ اصلی لوگوی برند استفاده کنید و رنگهای دیگر را در کنار آن بچینید. راههای مختلفی برای ساختن یک پالت رنگی وجود دارد: استفاده از یک طیف رنگ در تنالیته‌­های مختلف یا استفاده از رنگهای مکمل در تنالیته‌های مختلف. خلاق باشید اما واقع‌­بین بمانید؛ نیم نگاهی به امکاناتی که برای تولید محتوای بصری در اختیارتان است کمک بزرگی به شما خواهد کرد که انتخابهای غیر واقعی نکنید. حتی رنگهایی که در محیط کارتان استفاده شده است را مد نظر قرار دهید.

توصیه می­شود که از یک فیلتر ثابت روی تمام عکسهایتان استفاده کنید تا فضای یکپارچه­‌ی پروفایل حفظ شود. اگر این کار سخت به نظر میرسد بهتر است در نور خوب عکاسی کنید و عطای فیلتر کردن عکسها را به لقایش ببخشید. هر کاری می کنید دائما از فیلترهای مختلف استفاده نکنید. می توانید در برهه­‌های متفاوت بر اساس layout  صفحه­‌تان از فیلترهای متفاوت به صورت دوره­ای استفاده کنید. اما اصل حفظ یکپارچگی بصری را رعایت کنید.

فکر سوم: انتخاب layout اینستاگرام

حالا وقت انتخاب کردن یک layout برای صفحه­‌تان است. حداقل ۹ چیدمان موفق شناخته شده برای اینستاگرام وجود دارد. اینکه کدامیک از آنها برای صفحه ی شما مناسب  است به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله اینکه در صفحه­‌تان قرار است چند نوع محتوا منتشر کنید. عکس، متن، ویدئو، اینفوگرافیک و …. لازم است برای هر کدام از اینها جایی در چیدمان­تان در نظر بگیرید. داشتن یک layout به ریتم انتشار پست­هایتان هم کمک خواهد کرد.

فکر چهارم: استایل نوشتن

تصویرها هر چه قدر هم که جالب و چشم‌­نواز باشند برای خودشان حرف نمی­زنند. حالا وقت این است که یک استایل نوشتن برای صفحه‌­تان انتخاب کنید. لحن نوشتار خودتان را انتخاب کنید و در تمام کپشن‌هایتان آن را حفظ کنید. در اینستاگرام بهتر است با مخاطبتان کمی صمیمی باشید. در مورد هشتگها هم تصمیم بگیرید. جای هشتگها در انتهای کپشن است و بهتر است چند هشتگ اختصاصی برای خودتان بسازید. در هشتگ‌­هایتان مخاطب را دعوت به تعامل کنید، سوال بپرسید یا به نحوی آنها را درگیر فضای خود کنید. بهترین کپشنها آنهایی هستند که مخاطب را به انجام کاری فرا می‌خوانند.

 اگر فکری به حال این مسائل اساسی کردید، حالا وقت آن است که در یک هفته ۹ پست بگذارید. از ترکیب این ۹ پست است که چیدمان (Layout) صفحه ی شما برای مخاطبین جلوه گری می کند. بعد از یک هفته امکان بررسی دقیق­تر عملکرد خود را خواهید داشت.

By |2019-04-06T15:25:07+04:30آوریل 6th, 2019|تبلیغات تجاری|۰ Comments